4 Temmuz 2012 Çarşamba

Berat Kandili

       Tüm müslüman aleminin Berat Kandilinin hayırlara vesile olmasını, ve bu gece yapılan tüm ibadetlerin Rabbimden kabul görmesini dilerim. Berat Kandiliniz mübarek olsun...
      
 BERAAT GECESİNİ DEĞERLENDİRMEK İCİN

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.
 ALLAHÜMME YA ZEL MENNİ VELA YEMENNU ALEYHİ YAZEL CELALİ VEL İKRAM. YA ZELTAVLİ VEL-İN’AMİ LA İLAHE İLLA ENTE ZAHRALLACİİNE VE CARAL Nİ İNDEKE Fİ ÜMMİL KİTABİ SEGIYYEN EV MAHRUMEN EV MEDRUDAN EV MUGATTERAN ALEYYE FİRRIZGİ FEMHULLAHUMME BİFAZLİKE ŞEGAVETİ VE HIRMANİ VE ÜARDİ VE İGTARA RIZGİ VE ESBİTNİ İNDEKE Fİ UMMMUL KİTABİ SAİDEN VE MERZUGAN VE MÜVEFFEGAN LİL HAYRATİ FE İNNEKE GULTE VE GAVLÜKEL HAGGU Fİ KİTABİKEL MÜNZELİ ALA LİSANİ NEBİYYİKELMÜRSELİ YEMHULLAHU MA YEŞAU VE YÜSBİTU VE İNDEHU UMMUL KİTAB. İLAHİ BİTTECELLİYİL AZEMİ Fİ LEYTİN NİSFİ MİN ŞABANEL MÜKERREMİLLETİ FİHA YUFRAKU KULLU EMRİN HAKİM. VE YUBREMU EN TEKŞİFE ANNA MİNEL BELAİ MA NA’LEMU VEMA LA NA’LEMU VEMA ENTE BİHİ A’LEMU İNNEKE ENTEL EAZZÜL EKRAMU VE SALLALLAHU ALEYHİ SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALİHİ VE SAHBİHİ VE SELLEM.

ŞABAN-I ŞERİFİNİN ONBEŞİNCİ.BERAAT GECESİ AKŞAM NAMAZIDAN SONRA 3 KERE YASİN SÜRESİ VE HER BİRİNİN SONUNDA BU BERAT DUASI OKUNACAKTIR.1. YASİN ŞERİFTEN SONRA BU DUA OKUNURKEN ALLAH’IN SAİD KULLARINDAN OLMAK NİYETİYLE ,2. DEFA OKUNURKEN HAYIRLI ÖMÜR UZUNLUĞU NİYETİYLE, 3. DUA OKUNURKEN KAZA VE BELALARDAN EMİN OLUP HAYIRLI RIZIK İÇİN OKUNACAKTIR.

BERAT GECESİNDE YATSIDAN SONRA 2 REKATTA BİR SELAM VERMEK ÜZERE 100 REKAT NAMAZ KILINIR. HER REKATTA FATİHADAN SONRA 10 KERE İHLAS ŞERİF OKUR, 10 DEFA İHLAS-I ŞERİF OKUMAYA KUDRETİ OLMAYAN 5 VEYA 3 DEFA OKUDUKTAN SONRA , OKUYABİLDİĞİ KADAR SALAVAT-I ŞERİFE VE HUZUR –I KALBLE TEVBE VE İSTİĞFAR EDİP ALLAH TEALA HAZRETLERİNDEN DÜNYEVİ VE UHREVİ HACETLERİNİ TALEB VE NİYAZ EDECEKTİR.
AMİN

BERAT GECESİNİ GANİMET,FIRSAT BİLİNİZ! ÇÜNKÜ BELLİ BİR GECEDİR.KADİR GECESİ ÇOK BÜYÜK İSE DE HANGİ GECE OLDUĞU BELLİ DEĞİLDİR.KIYAMETTİ PİŞMAN OLMAMAK İÇİN BERAT GECESİNDE ÇOK İBADET EDİNİZ “ (HADİSİ ŞERİF )2 yorum:

Swotpisces dedi ki...

hayırlı kandiller...

Swotpisces dedi ki...

hayırlı kandiller, dualarla...